Τα καλοκαιρινά λαχανικά στο φόρτε τους και γι αυτό η παρουσία τους στο μενού της εβδομάδας είναι σχεδόν καθημερινή. Για αύριο “μαμαδίστικο” φαγάκι μιας και οι εκλογές συγκεντρώνουν τις οικογένειες, και στα προτεινόμενα 1-2 πίτες για να πιούμε μια μπυρίτσα στα αποτελέσματα ;-). Μπορεί αύριο να έχουμε άλλες υποχρεώσεις αλλά από βδομάδα όλο και σε κάποια παραλία θα βρεθούμε αν το επιτρέψουν οι δουλειές μας, οπότε βάλαμε στο μενού και τα ζαχαρωμένα κουλουράκια και ρολά σταφίδας, που είναι ό,τι πρέπει για μετά το μπάνιο!